Projektų mugėje “Latvija - Lietuva: PASIEKIMAI 2011“ pristatytas Plungės ir Bauskės (Latvija) projektas Spausdinti

 

Jau prabėgo vieneri metai, kai sėkmingai įgyvendintas Plungės rajono ir Bauskės regiono savivaldybių projektas „Teritorinis bendradarbiavimas tarp Plungės ir Bauskės – bendros sportinės veiklos ir kuriamas pagrindas ateičiai“. Šio projekto pasiekimai – partnerystės su Bauske sporto ir visuomeninio bendravimo srityse rezultatai, sporto bazių renovacijų projektai, sporto organizacijų bendradarbiavimo pavyzdžiai – pristatyti Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo per sieną 2007 – 2013 metų programos projektų mugėje “Latvija-Lietuva: PASIEKIMAI 2011”, kuri 2011 m. rugsėjo 22 d. vyko  Rokiškio krašto muziejuje.Projekto reprezentaciniame stende buvo demonstruojama videomedžiaga iš projekto metu vykusių sporto renginių, pateikiamos fotografijos, televizijos ir radijo įrašai. Rikiavosi ir prizai: taurė, laimėta netradicinės vandens šventės Plateliuose metu,  parsivežti medaliai iš Bauskėje vykusių ripkos (žemaitiško ritinio) ir florbolo (salės ritinio) varžybų, leidiniai ir lankstinukai. Stendo akcentas – Plungėje planuojamo statyti sporto komplekso vaizdinės priemonės. Jas galite pamatyti ir Jūs!    

Projektų mugės dalyviai bei svečiai susipažino ir su kitais reprezentaciniais stendais, pristatančiais Latvijos ir Lietuvos programos projektų pasiekimus, domėjosi bendradarbiavimo galimybių studijos rekomendacijomis, aptarė mokslinių tyrimų, atliktų projektų metu, rezultatus, stebėjo turizmo, socialinės ir aplinkos apsaugos projektų prezentacijas, teatralizuotą grafų Tyzenhauzų šeimos pasirodymą, klausėsi liaudies ansamblių koncerto.

Pristatydami savo projektų pasiekimus, parodos dalyviai lankytojus kvietė mokytis lieti žvakes, nusikaldinti medalius, ragauti naujų veislių obelų vaisių, grodami ir dainuodami kvietė susipažinti su tuo, kas vyksta kaimynystėje bei ko pasiekė bendradarbiaudami latviai ir lietuviai.

Plungiškiai – Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorė Asta Beierle Eigirdienė, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Žaneta Piepalienė ir šio skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Jonušienė, Finansų ir biudžeto skyriaus vedėjo pavaduotoja Margarita Tamošauskienė, Telšių apskrities automobilių – sveikatingumo klubo „Rats“ valdybos pirmininkas Kazimieras Kazragis ir Plungės rajono neįgaliųjų sporto klubo „Atgaiva“ narė Eugenija Kurmienė – labiausiai domėjosi Kupiškio rajono savivaldybės mero Jono Jaručio pristatytu projektu „Subalansuota vandens turizmo plėtra prie Kupiškio marių (Lietuva) ir Lubano ežero (Latvija) STELLA“, sulaukusiu visų dalyvių  didelio susidomėjimo. Šio projekto įgyvendinimo metu Latvijos ir Lietuvos programos lėšomis bei Kupiškio rajono savivaldybės administracijos ir Rėzeknės savivaldybės lėšomis sutvarkytos 7 rekreacinės teritorijos prie Kupiškio marių (apie 22 ha), įrengta 17 poilsiaviečių su naujais paplūdimiais, mašinų stovėjimo aikštelės, pastatyti suoliukai, informaciniai stendai, pavėsinės, tualetai, pertvarkyti ir naujai įrengti privažiavimo keliai, sutvirtinti eroduojantys krantai, pašalinti menkaverčiai medžiai ir krūmai, paplūdimiuose iškastas dumblas, žolinė augalija, privežta smėlio. Uošvės Liežuvio dendrologiniame parke įrengti pėsčiųjų takai, pastatyti suoliukai ir kt. Rezeknės rajone, prie Lubano ežero, rekonstruotas Vandens turizmo plėtros centras,  sutvarkyta teritorija ir įrengtas paplūdimys.

Po renginio Rokiškyje plungiškiai nuvyko į Kupiškį ir pamatė už projekto lėšas įrengtą poilsio ir laisvalaikio infrastruktūrą. Ši patirtis, rengiantis įgyvendinti ne mažiau ambicingą turizmo trasų aplink Platelių ežerą įrengimo projektą, buvo labai naudinga, suteikė optimizmo.

Dar vienas smagus sutapimas – Rokiškio dvaro sodyba, kurioje yra įsikūręs Rokiškio krašto muziejus, 2011 metais tapo patraukliausia Lietuvos turizmo vietove.  Žinant, kad Plateliai šį garbingą titulą užsitarnavo dar 2008 metais, buvo malonu aplankyti šių metų laimėtojus, pamatyti puikiai įrengtą dvaro ekspoziciją, pasidžiaugti istorijos ir kultūros puoselėjimo bei jaunosios kartos auklėjimo pasiekimais.

Išvyka į Rokiškį Plungės rajono savivaldybės delegacijai sudarė galimybes pasidalyti projekto „Teritorinis bendradarbiavimas tarp Plungės ir Bauskės – bendros sportinės veiklos ir kuriamas pagrindas ateičiai“ įgyvendinimo patirtimi, platesniam žmonių ratui papasakoti, kad Latvijos ir Lietuvos programos lėšomis galima sėkmingai plėtoti bendradarbiavimą ir socialinį dialogą tarp šalių, skatinant gyventojus daugiau sportuoti.

rokiskis2

rokiskis3

rokiskis3

rokiskis5

rokiskis6

rokiskis7

 

 

Informaciją parengė
Plungės rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus
vyriausioji specialistė Rasa Jonušienė

Nuotraukų autorius – Kazimieras Kazragis

 

Sveikiname

Sveiikininame netradcinių sporto varžybų "Liela balva" dalyvius

 

Įvykių kalendorius

paskutinį mėnesį Gruodis 2017 kitą mėnesį
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
week 48 1 2 3
week 49 4 5 6 7 8 9 10
week 50 11 12 13 14 15 16 17
week 51 18 19 20 21 22 23 24
week 52 25 26 27 28 29 30 31

Apklausa

Kaip vertinate netradicinio sporto „Liela Balva“ ("Didysis prizas") varžybas?